1 Ekim 2016 Cumartesi

Arda Turan Bırakıyor..!

Arda Turan, Galatasaray kaptanı, Milli Takım kaptanı ve son olarak da Barcelona takımının önemli futbolcularından oldu ve kendisine ''SPONSOR TRANSFER'' diyenlere en iyi cevabı sahada takımına kattıkları ile yaptı şuanda da Barcelona takımının vazgeçilmezi olarak kariyerini devam ettiriyor.

Yaz başında yaşanılan prim sıkıntıları, milli takım içerisinde ki sorunlar BABA VE OĞUL'un arasını açtı, sebep belki ikisi değildi, sebep belki onları bağlamıyordu ama biri ''KAPTAN'' olarak sorumluluğu üzerine aldı, diğeri de ''PATRON'' olarak sorumluluğun muhattabı oldu ve yaşanılan sıkıntılı sürecin başlangıcı oldular.

Bu süreçte Avrupa Kupalarından silinmemizin yanı sıra şimdi de oynanacak olan Ukrayna ve İzlanda maçlarının kadrosuna da yansımaya başladı. Takımın kaptanı Arda Turan ve diğer oyuncuların da takıma alınmamasıyla yeni bir kriz gündemde.

Peki Milli Takım kişisel sorunların yansıtılacağı bir yer mi ? Kariyerinin zirvesinde ki bir topçunun yaşanılan kriz sonrası diğer oyuncularda dahil Milli Takım kadrosuna alınmamasını gerektirir mi ? 80 Milyon insanın sesi, yüreği sahada ki 11 oyuncudayken bunları çekmeyi gerektirir mi ?

Soruların ucu açık ve cevaplanmayı bekliyor belki.

Bir gerçek var ki Arda Turan Milli Takımı bırakıyor, en azından Fatih Terim gidene kadar, görünen bu yönde. Diğer yandan da Milli Takım'a alınmayan oyuncular. Onların akıbeti hakkında gündeme gelen bir şey yok fakat onlarla da yol ayrımı görünmekte.

Şimdi gelelim Ukrayna ve İzlanda maçlarına, olası puan kayıplarında yaşanılacak krizlere, hiç bir maç oynanmadan kazanılmaz ama biz yine de şans dileyelim Türklüğümüz üzerine ve gönül verdiğimiz takımımız için.

Bu işin sonunda umarım her şey tatlıya bağlanır ve birlik beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz şu zamanlarda başarıların ardı arkası kesilmez.

Hiç yorum yok: